Koniec

O filme

Noe, submisívny správca archy, dostane do rúk zodpovednosť za budúcnosť celej populácie. A nedopadne to dobre. Popri hŕbe postáv uzamkutých vo svojich vlastných vzťahoch a konfliktoch, navzájom všakovako popreplietaných aj sám racionálny Noe začne konať pudovo. Z biblickej legendy o Noemovej arche sa stane iroické rozprávanie o fungovaní sveta.

Krátky animovaný film Davida Štumpfa a Michaely Mihályovej.

Projekt je realizovaný v koprodukcii s BFILM.cz a FAMU (CZ). Vývoj a realizácia projektu boli finančne podporené Státním fondom kinematografie, Audiovizuálnym fondom, európskym grantovým programom Kreatívna Európa MEDIA a Literárny fondom vrámci programu Alfa.

 

 

Tvorcovia

Réžia: Dávid Štumpf, Michaela Mihályiová
Scenár: Dávid Štumpf, Michaela Mihályiová
Producent: Peter Badač
Koproducenti: BFILM.cz (CZ), FAMU (CZ)

 

David Štumpf 

David (1991) absolvoval animáciu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave bakalárskym filmom Kovbojsko. Momentálne zamenil Slovensko za Prahu, kde študuje animáciu na FAMU. Popri škole pôsobí ako feelance animátor. Súbežne spolupracuje na animácii televízneho seriálu Vandy Raýmanovej a Michala Strussa Drobci.

Filmografia:

WooHoo (2017)
Kovbojsko (2015)

 

Michaela Mihályiová 

Michaela (1991) má rada M a preto sa narodila v Michalovciach. Neskôr študovala animáciu na Filmovej a televíznej fakutle Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V súčastnosti študuje animovanú tvorbu na pražskej FAMU. Pôsobí ako ilustrátorka a animátorka na voľnej nohe a občasne ako lektor animačných workshopov.

Kontakty

Producent BFILM: Peter Badač - peter(at)bfilm.sk